shape shape shape shape
Zorunlu Yabancı Dil Hazırlık Sınıfında Başarısız Olan Öğrencilerin Yerleştirme İşlemleri
23
Oct
0 Yorum
241 Görüntülenme

Zorunlu Yabancı Dil Hazırlık Sınıfında Başarısız Olan Öğrencilerin Yerleştirme İşlemleri

ÖSYM 23 Ekim 2020 tarihinde  Zorunlu Yabancı Dil Hazırlık Sınıfında Başarısız Olan Öğrenciler için önemli bir açıklama yaptı.

Yükseköğretim kurumlarına kaydolup iki sene içinde zorunlu yabancı dil hazırlık sınıfını geçemeyen öğrenciler için yükseköğretim kurumlarının Türkçe öğretim programlarına yerleştirilmelerini içeren duyuru ÖSYM tarafından yayımlandı.
ÖSYM hazırlık sınıfını geçemeyen öğrencilerin yerleştirme işlemlerinin 23 Ekim-2 Kasım 2020 tarihleri arasında alınacağını belirtti.

Başvuru yapacak adaylar başvuru kılavuzunu dikkatle incelemelidir. Başvuru kılavuzunda geçerli olan alanlar dışında yapılan tercihler yerleştirme işlemlerininin geçersiz sayılmasına neden olmaktadır. Bu nedenle Başvuru Kılavuzu dikkatle incelenmelidir.ÖSYM'nin yaptığı resmi açıklama ise şu şekildedir:

"2020 Zorunlu Yabancı Dil Hazırlık Sınıflarında Başarısız Olan Öğrencilerin Türkçe Öğretim Yapan Yükseköğretim Programlarına Yerleştirilme İşlemleri 

Yerleştirildikleri yükseköğretim programının zorunlu hazırlık sınıfına devam etmelerine rağmen, hazırlık sınıfını iki yıl içinde başarı ile tamamlayamayıp ilişiği kesilen öğrencilerin, başvurmaları halinde başka bir üniversitede veya kayıtlarının bulunduğu üniversitede, Türkçe öğretim yapılan programların birinci sınıflarına yerleştirilme işlemleri Başkanlığımızca yapılacaktır. Yerleştirme işlemleri için başvurular, 23 Ekim 2020 - 02 Kasım 2020 tarihleri arasında alınacaktır. 

Yerleştirme işlemine başvurmak isteyen adayların başvuru öncesinde Ek’te yer alan kılavuzu dikkatle incelemeleri gerekmektedir.


Adaylara saygıyla duyurulur.

 ÖSYM BAŞKANLIĞI"


Kaynak

Sizin İçin Önerdiğimiz Eğitimlerimiz

Alanınız ve hedeflerinize uygun diğer kurslarımızı aşağıda inceleyebilirsiniz.