Eskişehir ALES Kursu
Eskişehir ALES Kursu
Eskişehir ALES Kursu ile sıfırdan ya da belirli bir seviyeden başlayarak ALES’e hazırlanabilir, seviyenize uygun uzman bir kadro tarafından verilecek online eğitimlerle ALES’te başarıya ulaşabilirsiniz.
Şule S
16 Ağustos 2020
Remzi Hoca farkıyla Yds ye hazırlanırken bir de ALES için çabalıyordum. Yine hocam yapmış yapacağını ve harika bir ALES ekibi kurmuş. Birbirinden kıymetli ve başarılı hocaları toplayarak istediğiniz şekilde disiplinli ve başarılı bir çalışma alanı sağlamış. Canlı ve kayıttan dersler, deneme grupları, whatsapp soru paylaşım ve çözüm grupları ile beraberinde youtube canlı yayın ve soru çözümleriyle bir kursta olabilecek her imkandan fazlasını sunuyorlar. Ellerinize sağlık hocalarım. Emeklerinize sağlık
B. D
16 Ağustos 2020
Yds yökdil için derdimize çare aradığımız remzi hocamızla Ales için de bir yolculuğa çıktık bize verdiği sözü çok kısa sürede gerçekleştirerek Ales Sözel ve Sayısal Yaz kampı açtı ki bunu da KALİTEDEN ödün vermeden yaptı. Değerli Hocamız Ersin Yıldırım ve Recep Bengi hocamızla normalde planlanan ders saatinin çok çok üstünde ders yaptık Türkçe de soruya yanlış cevap verdiğimi söylediğimde gayet iyi bir şekilde açıklayıcı cevaplarla onun olamayacağını açıkladı ben kabul etmedim o yine açıkladı 😂 tekrar tekrar usanmadan açıklamayı yaptı. Recep hoca matematikte efsane desek hakkıdır. Her ders anlamadığımız soruları tekrar açıkladı yetmedi tüm sorular bitince dersin sonunda anlamadığımız soruya dönüp çözümünü yeniden yaptık yani anlayacağınız adeta birebir ders işledik. Bu dönemin tek eksiği notların pdf halinde parça parça yüklenmesiydi ki bu da çok kısa sürede açılan bir kursun kurulmasında gayet normal olan bir durumdu. Bu dönem notlarıyla her şeyiyle eksiksiz bir kurs süreci olacağından eminim. Bence Ales kursun diğer kurslara göre önemli bir avantajı konu anlatım, deneme, mantık şeklinde ayrı ayrı kursların sunulması.
Abdullah
15 Ağustos 2020
Tek kelimeyle mükemmel. Hocalar var platform gerçekten çok başarılı. Beklentimin üzerinde bir eğitimdi.
Hakan D
15 Ağustos 2020
ALES Sayısal Wp grubuna katıldığım süreç içerisinde hocalarımın katkılarını ve deneyimlerini sürekli yanımızda görmek benim için çok çok önemliydi. Birçok konu hakkında bilgi edinmenin yanısıra soru yöntemlerini özümsememe katkı sağladı. Neredeyse 7/ 24 birilerini bulabileceğim böyle bir wp grubu içerisende yer almamı sağlayan herkese çok teşekkür ederim. ALES Kursum Hocalarıma destek ve yardımlarından dolayı teşekkür ederim.
Volkan A
14 Ağustos 2020
alesle ilgili büyük sorunlarım vardı ama taktiklerinizle yönlendirmelerinizle sorulara bakış açım değişti, artık daha bilinçli okuyorum ve daha iyi algılayabiliyorum ersin yıldırım hocamızın katkılarından dolayı teşekkür ediyorum, umarım sınavda öğrendiklerimizide uygularsak başarılı bir sonuç elde ederiz. Remzi hocayla ingilizceyi hallettiğimde keşke ales sınavınada el atsalar diyordum nihayet attınız herkes için hayırlı olacağına inanıyorum ekip sağlam 👍🏿
Yusuf Y
14 Ağustos 2020
Herkese merhaba. Matematikle ilgili büyük sorunlar yaşıyordum ama recep hocanın kamp diye aldığımız derste hem bütün konuları öğretici şekilde açıklaması ve güzel anlaşılır çözümleriyle bütün eksiklerimi kapattım hemen hemen. Kendisi normal dersler dışında birçok ders yapmış deneme çözümleri de dahil video ile çekmiş hatta derste anlatmıştır. Kendisi bize çok emek verdi ve özverili şekilde çalıştı umarım bizde aynı şekilde çalışmışızdır ve bu sınavdan güzel puanlar alabiliriz Recep hocamıza burdan teşekkür ve saygılarımı sunarım.
Tüm Görüşleri Oku
Canlı ve Kayıttan
Video Dersler
Faydalı
Ücretsiz Kaynaklar
Binlerce
Sınav Sorusu
Eskişehir ALES Kursu
ALES'e hazırlanmanın en yeni yolu
ALES (Akademik Personel ve Lisansüstü Eğitimi Giriş Sınavı), ÖSYM tarafından düzenlenen, adayların yüksek lisans ve doktora kapsamındaki lisansüstü programlara, öğretim görevlisi ve araştırma görevlisi gibi akademik kadro atamalarına, mühendislik tamamlama gibi özel programlara ve çeşitli burslara yapacakları başvurularda, kurumların istedikleri ALES puan şartını sağlamak için girdikleri bir sınavdır.

50 ALES Matematik ve 50 ALES Türkçe olmak üzere toplam 100 sorudan oluşan ALES’te sınav süresi 150 dakikadır (2,5 saat). Adaylar sınav sonucunda ALES Sayısal, ALES Sözel ve ALES Eşit Ağırlık olmak üzere üç ayrı ALES puanı almaktadırlar. Bu puanların geçerlilik süresi ise alındıkları tarihten itibaren 5 yıldır.

Eskişehir’de, Eskişehir Anadolu Üniversitesi, Eskişehir Osmangazi Üniversitesi ve Eskişehir Teknik Üniversitesi bulunmaktadır.

Eskişehir Anadolu Üniversitesi’nde Açıköğretim, Eczacılık, Edebiyat, Eğitim, Güzel Sanatlar, Hukuk, İktisadi ve İdari Bilimler, İktisat, İletişim Bilimleri, İşletme, Sağlık Bilimleri, Turizm fakülteleri ve Eğitim Bilimleri, Engelliler Araştırma, Güzel Sanatlar, İletişim Bilimleri, Sağlık Bilimleri, Sosyal Bilimler enstitüleri bulunmaktadır.

Eskişehir Osmangazi Üniversitesi’nde Diş Hekimliği, Fen Edebiyat, Hukuk, İktisadi ve İdari Bilimler, İlahiyat, Mühendislik Mimarlık, Sanat ve Tasarım, Sağlık Bilimleri, Tıp, Turizm, Ziraat fakülteleri ve Eğitim Bilimler, Fen Bilimleri, Sağlık Bilimleri, Sosyal Bilimler enstitüleri bulunmaktadır.

Eskişehir Teknik Üniversitesi’nde Fen, Havacılık ve Uzay Bilimleri, Mimarlık ve Tasarım, Mühendislik, Spor Bilimleri fakülteleri ve Fen Bilimleri, Ulaştırma Bilimleri, Yer ve Uzay Bilimleri enstitüleri bulunmaktadır.

ALES Kursum ile Online ALES Hazırlık


Günümüz teknolojik çağının önemli bir eğitim türü olarak ön plana çıkan uzaktan eğitim modeli, her geçen gün etkinliğini arttırmakta ve bundan dolayı da ALES’e hazırlanan adayların daha fazla tercih ettiği bir çalışma yöntemi haline gelmektedir. Biz de ALES Kursum olarak, Eskişehir'den ve Türkiye’nin dört bir yanından ALES’e hazırlanan adaylara, sahip olduğumuz online eğitim platformuyla eksiksiz online ALES hazırlık dersleri sağlamaktayız. ALES Kursum’un kişiselleştirilmiş deneyim sunan eğitim olanaklarına sahip olan katılımcılarımız, diledikleri yerden istedikleri zaman erişebildikleri dersleri ve her daim kullanabilecekleri basılı ve dijital kaynakları ile kesintisiz bir online ALES eğitimi alabilmektedirler.

En İyi Ales Kursu Eskişehir


aleskursum.com, tecrübeli ALES hocalarından oluşan uzman bir ALES eğitmen kadrosunun yanında özgün içeriklerle zenginleştirilmiş kaynaklar da sağlayarak zengin bir online ALES hazırlık platformu sunmaktadır. İnternet bağlantınız olduğu sürece kesintisiz bir şekilde erişim sağlayabileceğiniz ALES Kursum platformu, sınava hazırlıkta ihtiyaç duyacağınız tüm ders ve materyalleri sizlere sağlamaktadır. Online eğitim hizmetleri noktasında tecrübeli ALES hocaları ve sınav hazırlık süreciniz boyunca size özel destek alabileceğiniz ALES Kursum Destek ekibi ile sizlerin her zaman yanınızda olmaktayız.

Değinilmesi gereken bir diğer nokta da ALES Akademik Personel ve Lisansüstü Eğitimi Giriş Sınavı ALES başvurularına kısa sürenin kalabileceği potansiyel durumlarda hızlandırılmış ALES kursu Eskişehir ilinde ikamet edenler için önemli kolaylıklar sağlayabilmektedir. Biz de ALES Kursum olarak, ÖSYM takviminde meydana gelebilecek olası bir değişiklikte katılımcılarımızın derslerinin aksamayacağı şekilde eğitimlerimizi planlamakta, her zaman onların ihtiyaçlarını gözeten bir online ALES platformu olarak hizmet vermekteyiz.
Eskişehir
ALES Kursu Tavsiyesi
İç Anadolu Bölgesi’nde yer alan Eskişehir'de, yüksek lisans, doktora gibi lisansüstü programlara ya da araştırma görevlisi, öğretim görevlisi gibi akademik kadrolara girmek isteyen ve bunun için de ALES puanına ihtiyacı olan geniş bir lisans öğrenci ve mezun kitlesi bulunmaktadır. Siz de Eskişehir’de yaşıyor ve ALES’e başvurmayı planlıyorsanız hem Eskişehir’den hem de Türkiye’nin her yerinden ulaşabileceğiniz ALES Kursum’un online ALES hazırlık kursu eğitimlerine katılarak, ALES’te hedeflediğiniz puanı almak için çalışmaya başlayabilirsiniz.
Eskişehir
ALES Kursu
Fiyatları
ALES kursu Eskişehir fiyatları, katılımcıların derslere canlı ya da kayıttan mı dahil olduklarına göre farklılık göstermektedir. Ayrıca, alınan eğitimlerin içerikleri, süresi ve adayın seviyesi de eğitimlerin fiyatları noktasında önemli etkenlerden bazılarıdır. Adaylar, ALES Kursum online ALES eğitimlerine bazı dönemlerde gerçekleştirilen kampanyalar aracılığıyla indirimli olarak da kaydolabilmektedirler.
ALES Kursum
Eskişehir
ALES Kursu
Eskişehir ALES hazırlık süreçleri kapsamında ÖSYM'nin düzenlediği ALES’e girecek adayların, söz konusu hazırlık süreçlerinde destek alacakları Eskişehir ALES kurslarını iyi seçmeleri çok önemlidir. Çünkü bir ALES kursu katılımcısına sınav hazırlık sürecinin her anında destek olabilmelidir. ALES’e girecek adayların eğitimden kaynağa tüm noktalarda imdadına yetişen online kurslar da hem hizmet hem de kalite bakımından onların eksiksiz bir ALES eğitimi almasına yardımcı olmaktadır.

Sizin İçin Önerdiğimiz Eğitimlerimiz

Alanınız ve hedeflerinize uygun diğer kurslarımızı aşağıda inceleyebilirsiniz.

Soru & Cevap

İster ALES hakkında olsun isterse online ALES eğitimlerimiz ya da eğitim platformumuz, aklınıza takılan tüm soruları detaylı bir şekilde cevaplandırıyoruz.

Online Dersler
07 Mayıs 2020
1145

ALES Kursum kurs fiyatları nedir?

ALES Kursum kurs fiyatları ödeme yöntemi, program türü ve dersin canlı mı kayıttan mı olduğuna göre farklılaşmaktadır. Detaylı bilgi için bkz. ALES Kursum İletişim

Online Dersler
07 Mayıs 2020
922

ALES Kursum online eğitimlerine nasıl kayıt olabilirim?

ALES Kursum online eğitimlerine Online Dersler sayfasından inceleyip ihtiyaç duyduğunuz programa kayıt yaptırabilirsiniz. Kayıt işlemleri için bkz. ALES Kursum İletişim

Online Dersler
06 Mayıs 2020
510

ALES’e en iyi nasıl hazırlanırım?

ALES’e en iyi sınavı tanıyarak, eksiklerinizi tespit ederek ve ihtiyacınız varsa platformumuzdan ders veya kurs desteği alarak hazırlanabilirsiniz. ALES Kursum eğitim programları için Online Dersler sayfamızı inceleyebilirsiniz.
Online Dersler
06 Mayıs 2020
758

ALES çalışma programı nasıl olmalı?

ALES çalışma programı sınava hazırlanacağınız puan türü, temel matematik ve Türkçe bilgilerinizi kullanma beceriniz, bir işte çalışıp çalışmama durumunuz gibi çeşitli faktörlere göre değişir. Her çalışma programı kişiye özel hazırlanmalıdır. Bu yüzden öncelikle konu eksiklerinizi tespit etmeli ve çalışma sürecinize uygun planlamayı yapmalısınız. Çalışma programını hazırlamadan önce dilerseniz “ALES’e Nasıl Çalışmalıyım?” konulu yazımızı okuyabilirsiniz.
ALES
06 Mayıs 2020
500

2020-ALES/2 Ne Zaman Yapılacak?

2020-ALES/2’nin sınav tarihi 06.12.2020’dir.
ALES
06 Mayıs 2020
507

2020-ALES/1 Ne Zaman Yapılacak?

2020-ALES/1, 2020’nin Mayıs ayında yapılması planlandığı halde COVİD-19 salgını sebebiyle 16.08.2020 tarihine ertelenmiştir. 2020-ALES/1 başvuru tarihleri 23.03.2020 tarihinde sonlanmıştır. Bu süreye kadar başvurularını yapmamış adaylar ÖSYM’nin tanıdığı geç başvuru hakkından faydalanabilirler.