ALES Sayısal Çalışma Paketi

ALES’e girmeyi planlayan ancak Sayısal alanda eksikleri bulunan adaylarımız ALES Sayısal Paketi ile Matematik Soru Çözümü, Sayısal Deneme, Sayısal Mantık ve Geometri derslerine tek bir paketten çok daha indirimli şekilde katılabilmektedirler.

Bir yandan sayısal alana yönelik konu eksiklerinizi giderirken diğer yandan öğreneceğiniz soru çözüm teknikleri ve detay ipuçları ile mevcut bilginizi artırmanızı sağlayacak ALES Sayısal Paketi, deneme çözümleriyle de hız ve pratiklik kazanmanıza ve sınava yönelik gerçek anlamda deneyim sahibi olmanıza yardımcı olmaktadır.
ALES Sayısal Çalışma Paketi
Matematik Konu Anlatımı
64 Saat Ders
ALES Sayısal Çalışma Paketine Katılan Herkese
ALES Matematik Konu Anlatımı Hediye!
Açıklama
Derste ne öğreneceksiniz?
S.S.S
Yorumlar
ALES Sayısal'da Fark Yaratın
ALES Sayısal Paketi, sayısal alandan ALES’e hazırlanan katılımcılarımızın soru ve deneme çözümleri yaparak mevcut bilgilerini pekiştirmelerine ve pratiklik kazanarak puanlarını artırmalarına yardımcı olacak, ALES Matematik Soru Çözümü, ALES Sayısal Deneme, ALES Sayısal Mantık ve ALES Geometri gruplarından oluşan ALES eğitim paketidir.

ALES Matematik Soru Çözümü eğitimi, katılımcılarımızın eğitmenimizle birlikte Matematik ve Geometri soru tipi üzerine yapacakları detaylı soru çözümü çalışmalarını, soru çözüm tekniklerini ve önemli ipuçlarını içermektedir.

ALES Sayısal Deneme eğitiminde uygulanacak sayısal deneme çalışmalarıyla katılımcılarımız hem soru tipleri üzerine deneyimlerini artıracak hem de daha hızlı soru çözmeye başlayacaklardır. Sınav hazırlığı boyunca ihtiyaç duyacakları genel Matematik deneme tecrübesini bu eğitim aracılığıyla kazanacaklardır.

ALES Sayısal Mantık eğitiminde de katılımcılarımızın sınavda karşılaşabilecekleri Sayısal Mantık sorularına yönelik başarı oranlarını artıracak Sayısal Mantık soru tipi çalışmaları gerçekleştirilecektir. Özellikle de bu sorular üzerine verilecek önemli taktik ve ipuçları ile katılımcılarımız doğru sayılarını artırabilecek ve mantık sorularını çok daha hızlı çözebileceklerdir.

ALES Sayısal Paketine katılan adaylarımızın eğitim süreleri boyunca derslerde ve bireysel çalışmalarında faydalanacakları ders notları da ücretsiz olarak platformlarına yüklenecektir.

ALES’e kimler başvuru yapabilir?

Detayları görüntülemek için tıklayınız.
ALES’e bir lisans programından mezun olabilecek durumda iseniz ya da zaten mezun durumdaysanız başvurabilirsiniz. Yurt dışında lisans eğitimi gördüyseniz denklik belgeniz bulunması şartıyla başvurabilirsiniz.

ALES yılda kaç kez yapılıyor?

Detayları görüntülemek için tıklayınız.
Akademik Personel ve Lisansüstü Eğitimi Giriş Sınavı (ALES) 2018 yılı itibariyle yılda üç kez yapılan bir sınavdır.

ALES’e nasıl başvuru yapabilirim?

Detayları görüntülemek için tıklayınız.
ÖSYM tarafından açıklanan başvuru süresi boyunca ais.osym.gov.tr adresinden başvurularını yapabilirsiniz.

ALES’in sınav ücreti ne kadar?

Detayları görüntülemek için tıklayınız.
ALES ücretleri ÖSYM tarafından belirlenmekte olup yıldan yıla değişiklik gösterebilmektedir. Örneğin, 2021 ALES/1 için başvuru ücreti 145 TL olarak belirlenmiştir.

ALES nerelerde yapılıyor?

Detayları görüntülemek için tıklayınız.
ALES, Türkiye’nin 81 ilinde yapılan bir sınavdır. Ayrıca KKTC-Lefkoşa ve Kırgızistan-Bişkek’te de gerçekleştirilecek ALES’ler vardır.

ALES Sayısal Çalışma Paketi içeriği nedir?

Detayları görüntülemek için tıklayınız.
ALES Sayısal Çalışma paketi Matematik Soru Çözümü, Sayısal Deneme, Sayısal Mantık ve Geometri ders gruplarını içermektedir.

ALES Sayısal Çalışma Paketi’nin avantajları nelerdir?

Detayları görüntülemek için tıklayınız.
ALES Sayısal Çalışma Paketi ile Matematik Soru Çözümü, Sayısal Deneme, Sayısal Mantık ve Geometri ders gruplarına tek bir pakette çok daha indirimli şekilde katılabilirsiniz.

Neden ALES Sayısal Çalışma Paketi almalıyım?

Detayları görüntülemek için tıklayınız.
ALES Sayısal Çalışma Paketi’ni alarak sayısal alanına uygun bütün içerikler tek bir paket içerisinde sahip olursunuz. Sınava hazırlık sürecinde daha sistemli bir çalışma yapmış olursunuz.

Çalışma paketinin eğitim içeriği ders gruplarından farklı mı?

Detayları görüntülemek için tıklayınız.
Ders grupları ile Çalışma paketlerinin eğitim içeriği farklı değildir. Sadece Çalışma paketinde ihtiyacınız olan bütün eğitimleri bir arada almış olursunuz.

Çalışma paketinin eğitim süresi ne kadar?

Detayları görüntülemek için tıklayınız.
Çalışma paketi eğitimlerinize ve içeriklerine dersler başladığı tarihten itibaren 6 ay süre ile erişim sağlayabilirsiniz.

Alanım eşit ağırlık hangi çalışma paketini almalıyım?

Detayları görüntülemek için tıklayınız.
Eşit ağırlık alanı için hem sözel hem de sayısal eğitimlerinin yer aldığı ALES Ful Çalışma Paketi’ni almanız uygun olur.

Seviyeme uygun çalışma paketi hangisi?

Detayları görüntülemek için tıklayınız.
Seviyenize uygun eğitimleri belirlemek için sitemiz üzerinden Canlı Destek ile iletişime geçebilir veya 0850 532 8484 numaralı hattan detaylı yönlendirme alabilirsiniz.

Sizin İçin Önerdiğimiz Eğitimlerimiz

Alanınız ve hedeflerinize uygun diğer kurslarımızı aşağıda inceleyebilirsiniz.