İstanbul ALES Kursu
İstanbul ALES Kursu
İstanbul ALES Kursu ile sıfırdan ya da belirli bir seviyeden başlayarak ALES’e hazırlanabilir, seviyenize uygun uzman bir kadro tarafından verilecek online eğitimlerle ALES’te başarıya ulaşabilirsiniz.
Şule S
16 Ağustos 2020
Remzi Hoca farkıyla Yds ye hazırlanırken bir de ALES için çabalıyordum. Yine hocam yapmış yapacağını ve harika bir ALES ekibi kurmuş. Birbirinden kıymetli ve başarılı hocaları toplayarak istediğiniz şekilde disiplinli ve başarılı bir çalışma alanı sağlamış. Canlı ve kayıttan dersler, deneme grupları, whatsapp soru paylaşım ve çözüm grupları ile beraberinde youtube canlı yayın ve soru çözümleriyle bir kursta olabilecek her imkandan fazlasını sunuyorlar. Ellerinize sağlık hocalarım. Emeklerinize sağlık
B. D
16 Ağustos 2020
Yds yökdil için derdimize çare aradığımız remzi hocamızla Ales için de bir yolculuğa çıktık bize verdiği sözü çok kısa sürede gerçekleştirerek Ales Sözel ve Sayısal Yaz kampı açtı ki bunu da KALİTEDEN ödün vermeden yaptı. Değerli Hocamız Ersin Yıldırım ve Recep Bengi hocamızla normalde planlanan ders saatinin çok çok üstünde ders yaptık Türkçe de soruya yanlış cevap verdiğimi söylediğimde gayet iyi bir şekilde açıklayıcı cevaplarla onun olamayacağını açıkladı ben kabul etmedim o yine açıkladı 😂 tekrar tekrar usanmadan açıklamayı yaptı. Recep hoca matematikte efsane desek hakkıdır. Her ders anlamadığımız soruları tekrar açıkladı yetmedi tüm sorular bitince dersin sonunda anlamadığımız soruya dönüp çözümünü yeniden yaptık yani anlayacağınız adeta birebir ders işledik. Bu dönemin tek eksiği notların pdf halinde parça parça yüklenmesiydi ki bu da çok kısa sürede açılan bir kursun kurulmasında gayet normal olan bir durumdu. Bu dönem notlarıyla her şeyiyle eksiksiz bir kurs süreci olacağından eminim. Bence Ales kursun diğer kurslara göre önemli bir avantajı konu anlatım, deneme, mantık şeklinde ayrı ayrı kursların sunulması.
Abdullah
15 Ağustos 2020
Tek kelimeyle mükemmel. Hocalar var platform gerçekten çok başarılı. Beklentimin üzerinde bir eğitimdi.
Hakan D
15 Ağustos 2020
ALES Sayısal Wp grubuna katıldığım süreç içerisinde hocalarımın katkılarını ve deneyimlerini sürekli yanımızda görmek benim için çok çok önemliydi. Birçok konu hakkında bilgi edinmenin yanısıra soru yöntemlerini özümsememe katkı sağladı. Neredeyse 7/ 24 birilerini bulabileceğim böyle bir wp grubu içerisende yer almamı sağlayan herkese çok teşekkür ederim. ALES Kursum Hocalarıma destek ve yardımlarından dolayı teşekkür ederim.
Volkan A
14 Ağustos 2020
alesle ilgili büyük sorunlarım vardı ama taktiklerinizle yönlendirmelerinizle sorulara bakış açım değişti, artık daha bilinçli okuyorum ve daha iyi algılayabiliyorum ersin yıldırım hocamızın katkılarından dolayı teşekkür ediyorum, umarım sınavda öğrendiklerimizide uygularsak başarılı bir sonuç elde ederiz. Remzi hocayla ingilizceyi hallettiğimde keşke ales sınavınada el atsalar diyordum nihayet attınız herkes için hayırlı olacağına inanıyorum ekip sağlam 👍🏿
Yusuf Y
14 Ağustos 2020
Herkese merhaba. Matematikle ilgili büyük sorunlar yaşıyordum ama recep hocanın kamp diye aldığımız derste hem bütün konuları öğretici şekilde açıklaması ve güzel anlaşılır çözümleriyle bütün eksiklerimi kapattım hemen hemen. Kendisi normal dersler dışında birçok ders yapmış deneme çözümleri de dahil video ile çekmiş hatta derste anlatmıştır. Kendisi bize çok emek verdi ve özverili şekilde çalıştı umarım bizde aynı şekilde çalışmışızdır ve bu sınavdan güzel puanlar alabiliriz Recep hocamıza burdan teşekkür ve saygılarımı sunarım.
Tüm Görüşleri Oku
Canlı ve Kayıttan
Video Dersler
Faydalı
Ücretsiz Kaynaklar
Binlerce
Sınav Sorusu
İstanbul ALES Kursu
ALES'e hazırlanmanın en yeni yolu
ALES (Akademik Personel ve Lisansüstü Eğitimi Giriş Sınavı), ÖSYM tarafından düzenlenen, adayların yüksek lisans ve doktora kapsamındaki lisansüstü programlara, öğretim görevlisi ve araştırma görevlisi gibi akademik kadro atamalarına, mühendislik tamamlama gibi özel programlara ve çeşitli burslara yapacakları başvurularda, kurumların istedikleri ALES puan şartını sağlamak için girdikleri bir sınavdır.

50 ALES Matematik ve 50 ALES Türkçe olmak üzere toplam 100 sorudan oluşan ALES’te sınav süresi 150 dakikadır (2,5 saat). Adaylar sınav sonucunda ALES Sayısal, ALES Sözel ve ALES Eşit Ağırlık olmak üzere üç ayrı ALES puanı almaktadırlar. Bu puanların geçerlilik süresi ise alındıkları tarihten itibaren 5 yıldır.

İstanbul’da, Acıbadem Üniversitesi, Altınbaş Üniversitesi, Bahçeşehir Üniversitesi, Beykent Üniversitesi, Beykoz Üniversitesi, Bezm-i Âlem Vakıf Üniversitesi, Biruni Üniversitesi, Boğaziçi Üniversitesi, Demiroğlu Bilim Üniversitesi, Doğuş Üniversitesi, Fatih Sultan Mehmet Vakıf Üniversitesi , Fenerbahçe Üniversitesi, Galatasaray Üniversitesi, Gedik Üniversitesi, Haliç Üniversitesi, Işık Üniversitesi , İbn Haldun Üniversitesi, İstanbul 29 Mayıs Üniversitesi, İstanbul Arel Üniversitesi, İstanbul Atlas Üniversitesi, İstanbul Aydın Üniversitesi, İstanbul Ayvansaray Üniversitesi, İstanbul Bilgi Üniversitesi, İstanbul Esenyurt Üniversitesi, İstanbul Gelişim Üniversitesi, İstanbul Kent Üniversitesi, İstanbul Kültür Üniversitesi, İstanbul Medeniyet Üniversitesi, İstanbul Medipol Üniversitesi, İstanbul Rumeli Üniversitesi, İstanbul Sabahattin Zaim Üniversitesi, İstanbul Şehir Üniversitesi, , İstanbul Teknik Üniversitesi, İstanbul Ticaret Üniversitesi, İstanbul Üniversitesi, İstinye Üniversitesi, Kadir Has Üniversitesi , Koç Üniversitesi, Maltepe Üniversitesi, Marmara Üniversitesi, MEF Üniversitesi, Mimar Sinan Güzel Sanatlar Üniversitesi, Nişantaşı Üniversitesi, Okan Üniversitesi, Özyeğin Üniversitesi, Piri Reis Üniversitesi, Sabancı Üniversitesi, Sağlık Bilimleri Üniversitesi, Türk-Alman Üniversitesi, Üsküdar Üniversitesi, Yeditepe Üniversitesi, Yeni Yüzyıl Üniversitesi, Yıldız Teknik Üniversitesi bulunmaktadır.

ALES Kursum ile Online ALES Hazırlık


Uzaktan eğitimin oldukça önem kazandığı günümüz şartlarında Online ALES eğitimi almak artık çok kolay. Biz de ALES Kursum olarak İstanbul’dan ve Türkiye’nin her yerinden ALES’e hazırlanan tüm adaylara yönelik diledikleri yerden, istedikleri zaman erişebilecekleri online ALES hazırlık dersleri vermekteyiz. ALES Kursum ile evinizin rahatlığında zaman tasarrufundan yararlanarak, seviyenize ve alanınıza yönelik eğitim ve kaynaklara dilediğiniz zaman erişebilirsiniz.

En İyi Ales Kursu İstanbul


aleskursum.com online eğitim platformu ile bilindik eğitim yöntemlerinden farklı, özgün içeriklerle zenginleştirilmiş kaynaklar ve tecrübeli ALES hocalarından oluşan uzman bir ALES eğitmen kadrosundan online eğitim alabilirsiniz. ALES online kursunuza ve sınava hazırlanırken yardımcı olabilecek tüm materyaller online eğitim platformunda yer almaktadır. Tüm derslerinize ve kaynaklarınıza internet bağlantınız olduğu sürece sadece bir tıkla ulaşabilme kolaylığınız bulunmaktadır. ALES Kursum, uzaktan eğitim konusunda tecrübeli ALES hocaları ve sürecinizde kişiye özel destek alabileceğiniz ALES Destek ekibi ile sizlerin her zaman yanında olacaktır.

Değinilmesi gereken bir diğer nokta da ALES Akademik Personel ve Lisansüstü Eğitimi Giriş Sınavı ALES başvurularına kısa sürenin kalabileceği potansiyel durumlarda hızlandırılmış ALES kursu İstanbul ilinde ikamet edenler için önemli kolaylıklar sağlayabilmektedir. Biz de ALES Kursum olarak, ÖSYM takviminde meydana gelebilecek olası bir değişiklikte katılımcılarımızın derslerinin aksamayacağı şekilde eğitimlerimizi planlamakta, her zaman onların ihtiyaçlarını gözeten bir online ALES platformu olarak hizmet vermekteyiz.
İstanbul
ALES Kursu Tavsiyesi
İstanbul’da, yüksek lisans ve doktora yapmak ya da araştırma görevlisi, öğretim görevlisi gibi akademik kadrolara atanmak için ALES puanına ihtiyaç duyan büyük bir aday kitlesi bulunmaktadır. Siz de İstanbul’da yaşıyor ve ALES’e girmeyi planlıyorsanız hem İstanbul’dan hem de Türkiye’nin her yerinden erişim sağlayabileceğiniz ALES Kursum’un online ALES hazırlık kursu eğitimlerine katılabilir, ALES’te hedeflediğiniz puanı kazanabilirsiniz.
İstanbul
ALES Kursu
Fiyatları
ALES kursu İstanbul fiyatları ALES Kursum’a kaydolan adayların seviyelerine ve aldıkları eğitimlerin içeriklerine ve süresine göre değişiklik gösterebilmektedir. Ayrıca, eğitimlerin canlı ya da kayıttan olması da belirli bir fiyat farkı yaratmaktadır. Yine bazı dönemlerde uygulanan kampanyalarla birlikte de eğitimlerin fiyatlarında değişiklikler meydana gelebilmektedir.
ALES Kursum
İstanbul
ALES Kursu
İstanbul ALES hazırlık noktasında ÖSYM tarafından düzenlenen ALES’e girecek adayların, hazırlık süreçlerinde tercih edecekleri İstanbul ALES kursları tavsiyelerini dikkatli değerlendirmeleri gerekmektedir. Çünkü tercih edilecek kurs adaya eksiksiz bir eğitim sağlayabilmelidir. Günümüzde ise online kurslar, eğitimler, kaynaklar ve motivasyon anlamında adayların ALES’te ihtiyaç duyacakları tüm desteği onlara sunabilmektedir.

Sizin İçin Önerdiğimiz Eğitimlerimiz

Alanınız ve hedeflerinize uygun diğer kurslarımızı aşağıda inceleyebilirsiniz.

Soru & Cevap

İster ALES hakkında olsun isterse online ALES eğitimlerimiz ya da eğitim platformumuz, aklınıza takılan tüm soruları detaylı bir şekilde cevaplandırıyoruz.

Online Dersler
07 Mayıs 2020
1145

ALES Kursum kurs fiyatları nedir?

ALES Kursum kurs fiyatları ödeme yöntemi, program türü ve dersin canlı mı kayıttan mı olduğuna göre farklılaşmaktadır. Detaylı bilgi için bkz. ALES Kursum İletişim

Online Dersler
07 Mayıs 2020
922

ALES Kursum online eğitimlerine nasıl kayıt olabilirim?

ALES Kursum online eğitimlerine Online Dersler sayfasından inceleyip ihtiyaç duyduğunuz programa kayıt yaptırabilirsiniz. Kayıt işlemleri için bkz. ALES Kursum İletişim

Online Dersler
06 Mayıs 2020
510

ALES’e en iyi nasıl hazırlanırım?

ALES’e en iyi sınavı tanıyarak, eksiklerinizi tespit ederek ve ihtiyacınız varsa platformumuzdan ders veya kurs desteği alarak hazırlanabilirsiniz. ALES Kursum eğitim programları için Online Dersler sayfamızı inceleyebilirsiniz.
Online Dersler
06 Mayıs 2020
758

ALES çalışma programı nasıl olmalı?

ALES çalışma programı sınava hazırlanacağınız puan türü, temel matematik ve Türkçe bilgilerinizi kullanma beceriniz, bir işte çalışıp çalışmama durumunuz gibi çeşitli faktörlere göre değişir. Her çalışma programı kişiye özel hazırlanmalıdır. Bu yüzden öncelikle konu eksiklerinizi tespit etmeli ve çalışma sürecinize uygun planlamayı yapmalısınız. Çalışma programını hazırlamadan önce dilerseniz “ALES’e Nasıl Çalışmalıyım?” konulu yazımızı okuyabilirsiniz.
ALES
06 Mayıs 2020
500

2020-ALES/2 Ne Zaman Yapılacak?

2020-ALES/2’nin sınav tarihi 06.12.2020’dir.
ALES
06 Mayıs 2020
507

2020-ALES/1 Ne Zaman Yapılacak?

2020-ALES/1, 2020’nin Mayıs ayında yapılması planlandığı halde COVİD-19 salgını sebebiyle 16.08.2020 tarihine ertelenmiştir. 2020-ALES/1 başvuru tarihleri 23.03.2020 tarihinde sonlanmıştır. Bu süreye kadar başvurularını yapmamış adaylar ÖSYM’nin tanıdığı geç başvuru hakkından faydalanabilirler.