ALES Sözel Çalışma Paketi

Türkçe Soru Çözümü, Sözel Deneme ve Sözel Mantık derslerinden oluşan ALES Sözel Paketi, sınava hazırlık sürecinde ihtiyaç duyacağınız ayrıntılı ALES Sözel soru ve deneme çözümü eğitimlerini tek bir pakette çok daha indirimli olarak bir araya getirmektedir.

Hem konu eksiklerinizi giderebileceğiniz hem de önemli ipuçları ve deneme çözümleri ile hız ve pratiklik kazanmanıza yardımcı olacak ALES Sözel Paketi, online platformunuz aracılığıyla dilediğiniz yerden istediğiniz zaman derslerinize erişebilme imkanı sunmaktadır.
ALES Sözel Çalışma Paketi
Türkçe Konu Anlatımı
28 Saat Ders
ALES Sözel Çalışma Paketine Katılan Herkese
ALES Türkçe Konu Anlatımı Hediye!
Açıklama
Derste ne öğreneceksiniz?
S.S.S
Yorumlar
ALES Sözel'de Fark Yaratın
ALES Sözel Paketi, ALES’e girmek isteyen ancak gerek soru çözümü noktasında eksikleri bulunan gerekse de konu bilgisi anlamında hatırlatmalara ihtiyaç duyan adaylarımızın ALES Türkçe Soru Çözümü, ALES Sözel Deneme ve ALES Sözel Mantık eğitimlerine tek bir paketten indirimli olarak katılabildiği bir ALES eğitim paketidir.

ALES Türkçe Soru Çözümü eğitiminde katılımcılarımız eğitmenimizle birlikte işleyecekleri Türkçe soru tipi çalışmalarında, hem detaylı soru tipi analizleri ve çözümleri yapacaklar hem de önemli ipuçları öğreneceklerdir.

ALES Sözel Deneme eğitiminde ise katılımcılarımız sözel deneme çalışmalarında ihtiyaç duyacakları hız ve pratikliği kazanmalarına yardımcı olacak bol bol Türkçe deneme çözümleri gerçekleştireceklerdir.

ALES Sözel Mantık eğitiminde ise de katılımcılarımıza sınavda karşılaşabileceği sözel mantık soru tipi türleri üzerinden en kolay ve hızlı çözüm yöntemleri öğretilecek, doğru cevaba ulaşmada önemli rol oynayacak detay ipuçları paylaşılacaktır.

Ayrıca, ALES Sözel Paketine dahil olan katılımcılarımızın eğitimleri süresince ihtiyaç duyacakları tüm dijital ders materyalleri ücretsiz olarak eğitim platformlarına yüklenecektir.

ALES’te kaç test vardır?

Detayları görüntülemek için tıklayınız.
ALES’te Sözel Testi ve Sayısal Testi olmak üzere iki test vardır.

ALES kaç sorudan oluşuyor?

Detayları görüntülemek için tıklayınız.
ALES 50 sözel (Sözel Testi) , 50 sayısal (Sayısal Testi) olmak üzere toplam 100 sorudan oluşuyor.

ALES puan türleri nelerdir?

Detayları görüntülemek için tıklayınız.
ALES’te sözel, sayısal ve eşit ağırlık olmak üzere üç puan tipi vardır.

ALES puanı nerelerde kullanılır?

Detayları görüntülemek için tıklayınız.
Akademik Personel ve Lisansüstü Eğitimi Giriş Sınavı (ALES) puanı, lisansüstü eğitimde, mühendislik tamamlama programlarında, resmi ve burslu statüde lisansüstü eğitim almak için yurt dışına gönderilecek öğrencilerin seçiminde, yükseköğretim kurumlarında öğretim görevlisi, araştırma görevlisi, okutman, uzman, çevirici ve eğitim öğretim planlamacısı kadrolarına başvurularda kullanılır. Bunun yanında ALES puanı, ilgili kurumlar tarafından istendiği takdirde yüksek lisans ve doktora öğrencilerinin kamu ve özel kuruluşlara burs başvurularında veya çeşitli kadro alımlarında kullanılabilir.

ALES’in geçerlilik süresi ne kadar?

Detayları görüntülemek için tıklayınız.
ALES’in geçerlilik süresi, sınav sonucunun açıklandığı tarihten itibaren 5 yıldır.

Çalışma paketinin eğitim süresi ne kadar?

Detayları görüntülemek için tıklayınız.
Çalışma paketi eğitimlerinize ve içeriklerine dersler başladığı tarihten itibaren 6 ay süre ile erişim sağlayabilirsiniz.

Seviyeme uygun çalışma paketi hangisi?

Detayları görüntülemek için tıklayınız.
Seviyenize uygun eğitimleri belirlemek için sitemiz üzerinden Canlı Destek ile iletişime geçebilir veya 0850 532 8484 numaralı hattan detaylı yönlendirme alabilirsiniz.

ALES Sözel Çalışma Paketi içeriği nedir?

Detayları görüntülemek için tıklayınız.
ALES Sözel Çalışma Paketi Türkçe Soru Çözümü, Sözel Deneme ve Sözel Mantık ders gruplarını içermektedir.

ALES Sözel Çalışma Paketi’ nin avantajları nelerdir?

Detayları görüntülemek için tıklayınız.
ALES Sözel Çalışma Paketi’nde Türkçe Soru Çözümü, Sözel Deneme ve Sözel Mantık ders gruplarına tek bir pakette çok daha indirimli şekilde katılabilirsiniz.

Neden ALES Sözel Çalışma Paketi almalıyım?

Detayları görüntülemek için tıklayınız.
ALES Sözel Çalışma Paketi’ni alarak sözel alanına uygun bütün içerikler tek bir paket içerisinde sahip olursunuz. Sınava hazırlık sürecinde daha sistemli bir çalışma yapmış olursunuz.

Sizin İçin Önerdiğimiz Eğitimlerimiz

Alanınız ve hedeflerinize uygun diğer kurslarımızı aşağıda inceleyebilirsiniz.