ALES Türkçe Soru Çözümü

Eğitmen
1
ALES Türkçe Soru Çözümü Grubu, ALES sınavına girmeyi planlayan, Türkçe alanında konu bilgisi tam olup soru çözümü noktasında problem yaşayan ve bu konuda kendini geliştirmek isteyen katılımcılara yöneliktir.

Yoğun olarak soru tiplerine yönelik detaylı anlatımların ve bol soru çözümünün yapılacağı bu grupla birlikte hem genel sınav deneyiminizi artırabilir hem de daha önceden edindiğiniz bilgileri tecrübeli eğitmenimizle birlikte sorular üzerinden tekrar ederek eksiklerinizi giderebilirsiniz.
ALES Türkçe Soru Çözümü
Türkçe Konu Anlatımı
28 Saat Ders
Sözel Eğitimlerine Çalışma Paketi Olarak Katılın
Hem %15 İndirim Kazanın Hem de
Türkçe Konu Anlatımı Ücretsiz Olsun!
Açıklama
Derste ne öğreneceksiniz?
S.S.S
Yorumlar
ALES Sözel'de Fark Yaratın
ALES Türkçe Soru Çözümü grubu, ALES Türkçe müfredatı kapsamında konu eksiği bulunmayan ancak soru çözme noktasında problem yaşayan adaylarımızın, detaylı soru çözümleri ve denemelerle bu problemi gidermelerine ve ALES’te hedefledikleri noktaya ulaşmalarına yardımcı olan bir eğitim grubudur.

ALES Türkçe Soru Çözümü grubuna katılacak adaylarımızın, Türkçe konularına hakim olması büyük önem taşımaktadır. Çünkü ALES Türkçe Soru Çözümü’nde dersler ağırlıklı olarak detaylı soru tipi anlatımları, analizleri ve çözümleri üzerinden ilerleyecektir. Bu yüzden, katılımcımızın soru çözüm noktasında verimli bir eğitim süreci geçirmesi için ALES Türkçe konularında yeterli bilgiye sahip olması gerekmektedir.

ALES Türkçe Soru Çözüm grubunda eğitmenimiz katılımcılarımızı yakından takip edecektir. Vermiş olduğu ödevler ve bu ödevlerin takibi ile birlikte katılımcılarla beraber yapacağı ayrıntılı soru çözümleri sonucunda onların ALES Türkçe testinde karşılaşacakları tüm soru tiplerine yönelik aşinalık kazanmalarını sağlayacaktır.

Sözcükte anlamdan cümlede anlama, paragraftan anlatım teknikleri ve bozukluklarına kadar ALES Türkçe müfredatında yer alan tüm konulara yönelik kapsamlı anlatımların yapılacağı ALES Türkçe Soru Çözümü grubunda, katılımcılarımıza ücretsiz kaynaklar da verilecektir. Hem online derslerinde hem de bireysel çalışmalarında yararlanabilecekleri ALES Türkçe Soru Kitabı ile katılımcılarımız ALES hazırlık süreçlerini eksiksiz bir biçimde geçireceklerdir.

Ayrıca, ALES Türkçe Soru Çözüm grubuna katılmayı isteyen ancak konu eksiği bulunan adaylarımızın öncesinde ALES Türkçe Konu Anlatımı ve ALES Sözel Mantık eğitimlerine katılmalarını tavsiye ediyoruz. Böylelikle, konu eksiklerini tamamlayarak soru çözüm derslerinden maksimum verim alabileceklerdir. Konu eksiği bulunmayan adaylarımız ise ALES Sözel Deneme grubuna katılarak mevcut bilgi ve deneyimlerini gerçek ALES düzeyinde hazırlanmış denemelerle pekiştirebilir, sınavda hedefledikleri noktaya bir adım daha yaklaşabilirler.

Sözcükte Anlam

Detayları görüntülemek için tıklayınız.

Ders İçeriği

Sözcük ve sözcükler arası anlam özellikleri ve söz öbekleri gibi ALES'te karşılaşabilecekleri Sözcükte Anlam konusu dahilindeki soru tipleri analiz edilecek ve örnek soru çözümleri gerçekleştirilecektir.

Cümlede Anlam

Detayları görüntülemek için tıklayınız.

Ders İçeriği

Adaylarımızın ALES Sözel'de karşılabilecekleri anlam ve anlatımlarına göre cümleler, cümle yorumlama ve cümle tamamlama gibi Cümlede Anlam soru tiplerine yönelik analizler ve soru çözümleri gerçekleştirilecektir.

Anlatım Teknikleri

Detayları görüntülemek için tıklayınız.

Ders İçeriği

Metinlerin anlatım özelliklerinden aralarındaki farklara kadar Anlatım Teknikleri konusu dahilinde karşılaşılabilecek soru tipleri ele alınacak ve bu sorulara yönelik detaylı soru çözümleri yapılacaktır.

Paragraf

Detayları görüntülemek için tıklayınız.

Ders İçeriği

Adayların gerek karşılaşacakları paragraf sorularını anlamaları ve yorumlamaları gerekse de paragraf yapısı, paragraf sıralama, yer değiştirme ve diyalog tamamalama gibi Paragraf konusu altında yer alan sorulara aşinalık kazanabilmeleri için tüm soru tipleri irdelenecek ve örnek soru çözümleri yapılacaktır.

Anlatım Bozuklukları

Detayları görüntülemek için tıklayınız.

Ders İçeriği

Katılımcılarımızın Anlatım Bozuklukları noktasında ALES'te karşılaşabilecekleri soru tipleri detaylıca analiz edilecek, örnek soru çözümleri ile bu sorulara dair bilgilerinin pekiştirilmesi sağlanacaktır.

ALES Türkçe Soru Çözüm grubunun eğitim süreci ne kadar?

Detayları görüntülemek için tıklayınız.
ALES Türkçe Soru Çözüm grubunun eğitim süresi yaklaşık 2 ay sürmektedir.

ALES Türkçe Soru Çözüm grubunda hangi kaynaklar kullanılıyor?

Detayları görüntülemek için tıklayınız.
Grubun kaynakları eğitmenimiz tarafından özgün olarak hazırlanmaktadır. Eğitimi aldıktan sonra kaynaklara platform üzerinden dijital olarak erişebilir veya ek ücret dahilinde basılı formatını satın alabilirsiniz.

ALES'e ilk defa hazırlanacağım, ALES Türkçe Soru Çözüm grubu benim için yeterli olur mu?

Detayları görüntülemek için tıklayınız.
Konularda eksiğiniz varsa Türkçe Konu Anlatım ders grubunu da almalısınız. Fakat konularda eksiğiniz yoksa ALES Türkçe Soru Çözüm grubunu almanız yeterli olur. Ayrıca sınava etkili bir çalışma sağlamak isteyen katılımcılarımız için ALES Türkçe Soru Çözüm, ALES Sözel Deneme, ALES Sözel Mantık ders gruplarının yer aldığı ALES Sözel Çalışma Paketini almanız çalışmalarınız için tam kapsamlı olacaktır.

Alanım sayısal, ALES Türkçe Soru Çözüm grubunu almam gerekiyor mu?

Detayları görüntülemek için tıklayınız.
Sınava sayısal alandan girecekseniz ALES Sayısal Çalışma Paketi’ni almanız daha uygun olacaktır. Yine sözel alana yönelik eksiklerinizi kapatmak için ALES Sözel eğitimlerimize de dahil olabilirsiniz.

Alanım eşit ağırlık, ALES Türkçe Soru Çözüm grubunu almalı mıyım?

Detayları görüntülemek için tıklayınız.
Alanınız eşit ağırlık ise hem sözel hem de sayısal alana çalışmanız gerekir. Bunun için de sayısal ve sözel eğitimlerimizin bir arada daha indirimli olarak yer aldığı ALES Ful Çalışma Paketi’ni almanız sizler için uygun olacaktır.

ALES Türkçe Soru Çözüm grubunu almam sınavda kaç puan getirir?

Detayları görüntülemek için tıklayınız.
Sınava yönelik çalışmalarınızı bir bütün olarak ele alacak olursak sadece ALES Türkçe Soru Çözüm grubunun tek başına getirisini tahmin etmek zor olacaktır. Eğer konu eksiğiniz yoksa ALES Sözel Çalışma Paketi alarak sınava eksiksiz bir çalışma sağlamanız durumunda hedef puanınıza ulaşabilirsiniz.

ALES Türkçe Soru Çözüm ve ALES Sözel Deneme grubu arasında ne fark var?

Detayları görüntülemek için tıklayınız.
ALES Türkçe Soru Çözüm grubunda sınava yönelik soru tipi incelemeleri yapılarak soru çözüm teknikleri üzerine çalışmalar yapılmaktadır. ALES Sözel Deneme grubunda ise sınava yönelik deneme çözümleri ile pratik ağırlıklı bir çalışma mevcuttur.

ALES Türkçe Soru Çözüm grubunu aldıktan sonra nasıl çalışma yapmalıyım?

Detayları görüntülemek için tıklayınız.
Eğitmenimiz derslerde yapmanız gereken çalışmalarla ilgili bilgi vermektedir. Bu yönlendirmeleri dikkate alarak çalışmalarınızı sürdürebilirsiniz. Dolayısıyla eğitime dahil olduktan sonra dersleri düzenli olarak takip etmeniz yeterli olacaktır.

Eğitime dahil olduktan sonra sitede dersleri nasıl izleyeceğim?

Detayları görüntülemek için tıklayınız.
Alım yaptıktan sonra siteye kayıt olduğunuz mail ve şifre ile üye girişi yapıp "Platforma Git" demelisiniz. Daha sonra Platform’da bulunan "Dersler" kısmından canlı işlenen ve kayıttan derslerinizi takip edebilirsiniz. "Dokümanlar" kısmında ise kaynaklarınıza erişebilirsiniz.

ALES Türkçe Soru Çözüm grubunun içeriği nedir?

Detayları görüntülemek için tıklayınız.
ALES Türkçe Soru Çözümü Grubu, ALES konularına hakim fakat soru çözüm tekniklerinde eksikleri olan katılımcılar için oluşturulmuş bir eğitim grubudur. Grup içerisinde soru çözüm tekniklerine yönelik detaylı anlatım ve bol soru çözümü gerçekleştirilmektedir.

ALES Türkçe Soru Çözüm grubunu aldığımda dışarıdan ek kaynak almam gerekli mi?

Detayları görüntülemek için tıklayınız.
ALES Türkçe Soru Çözüm grubunu aldığınızda gerekli bütün kaynaklar sisteminizde dijital olarak yer alacaktır. Ek kaynak almanıza gerek yoktur. Dersler sisteminizde bulunan kaynaklar üzerinden işlenecektir.

Ders grubunun içerikleri nasıl oluşturuluyor?

Detayları görüntülemek için tıklayınız.
Ders grubunu içeriği sınav formatına uygun ve her dönem güncel olarak hazırlanmaktadır.

Sizin İçin Önerdiğimiz Eğitimlerimiz

Alanınız ve hedeflerinize uygun diğer kurslarımızı aşağıda inceleyebilirsiniz.