shape shape shape shape
Güncel Dönem

ALES Türkçe Konu Anlatımı

ALES Türkçe Konu Anlatımı grubu, adayların okuma, anlama ve muhakeme etme becerilerini geliştirip, ALES Türkçe konularını kavramalarını sağlayarak onların sınavda olabildiğince çok soruyu hızlı ve doğru bir biçimde çözmelerine yardımcı olan bir ALES eğitim grubudur.Hem sıfırdan başlayan hem de konu eksiği olan ya da konu tekrarı yapmak isteyen adayların katılabileceği bu grupta ALES Sözel alanda ihtiyaç duyulacak tüm Türkçe konuları üzerine ayrıntılı anlatımlar ve önemli ipuçları ele alınmaktadır.

Açıklama

Ders Bilgileri

S.S.S

Yorumlar

ALES Sözel'de Fark Yaratın
ALES Türkçe Konu Anlatımı grubunda, sözcükte, cümlede ve paragrafta anlamdan anlatım tekniklerine ve bozukluklarına kadar ALES Türkçe müfredatına dair tüm konular eksiksiz şekilde ele alınacaktır. Ayrıca, ayrıntılı soru çözümleri yapılacak ve katılımcılarımızın hızlı soru çözme becerilerini geliştirecek yöntemler ve pratikler de uygulanacaktır. ALES Sözel testi yoğun okuma ve anlama üzerine kurulu bir yapıya sahip olmasından dolayı eğitmenimiz bol sorular eşliğinde adaylarımızın hızlı soru çözebilme alışkanlıklarını kazanmaları üzerine de yoğunlaşacaktır.

Diğer yandan, ALES Türkçe Konu Anlatımı grubuna dahil olan tüm katılımcılarımıza hem derslerinde hem de bireysel çalışmalarında kullanabilecekleri özgün içeriklere sahip konu anlatımı ve soru kaynakları da verilecektir.

ALES Türkçe Konu Anlatımı grubu, sınava girecek tüm adaylarımızın etkin bir şekilde yararlanabileceği bir eğitim grubudur. Bu yüzden, katılım öncesi herhangi bir ön şart aranmamaktadır. Ancak ALES Sözel testinde yüksek puanlara ulaşmada bu grup tek başına yeterli olmayabilir. Bu yüzden, adaylarımızın ALES Türkçe Soru Çözümü ve ALES Sözel Mantık gruplarına da katılarak hedeflerine daha emin adımlarla ilerlemelerini tavsiye ediyoruz.
Konu İçeriği
Sözcüğün anlam özellikleri, sözcükler arası anlam özellikleri ve söz öbeklerinin cümleye kattığı anlamlar üzerinde durulacaktır.
Konu İçeriği
Cümlede Anlam konusu, cümlede anlam ilişkileri, anlatımına göre cümleler, cümle yorumlama, anlamlarına göre cümleler ve cümle tamamlama başlıkları altında işlenecektir.
Konu İçeriği
Bu konu kapsamında, metinlerin anlatım özelliklerini ve kullanılan düşünceyi geliştirme yollarını belirlemekle birlikte bir metin türünün diğer metin türlerinden ayıran özellikleri üzerinde durulacaktır.
Konu İçeriği
Paragrafa dair her şey bu konu altında ele alınacaktır. Paragrafın yapı, anlam ve anlatım yönü, ana fikir ve yardımcı fikir, paragrafta verilenlerin yorumu, paragrafın konusu, paragraf tamamlama, paragrafın yapısı, paragrafın hangi sorunun cevabı olduğunu bulma, paragraf sıralama, yer değiştirme ve diyalog tamamlama gibi tüm paragraf sorularının özellikleri ve çözüm yolları üzerinde durulacaktır.
Konu İçeriği
Bu konu kapsamında ise ALES Sözel Testi'nde karşılaşabileceğiniz tüm anlatım bozukluğu sorularına dair detaylı konu anlatımları işlenecektir.
Alım yaptıktan sonra siteye kayıt olduğunuz mail ve şifre ile üye girişi yapıp "Platforma Git" demelisiniz. Daha sonra Platform’da bulunan "Dersler" kısmından canlı işlenen ve kayıttan derslerinizi takip edebilirsiniz. "Dokümanlar" kısmında ise kaynaklarınıza erişebilirsiniz. Sınava sıfırdan hazırlanan ve konularda eksiği olan katılımcılar için oluşturulmuş, içerisinde detaylı konu anlatımı ve sınav tekniklerinin yer aldığı temel ders grubudur. Bu ders grubunu tamamladıktan sonra ALES Türkçe Soru Çözümü, ALES Sözel Deneme ve ALES Sözel Matık ders gruplarını içeren ALES Sözel Çalışma paketi ile çalışmalarınızı sürdürebilirsiniz. ALES Türkçe Konu Anlatım grubunda toplam 28 saat ders bulunmaktadır. Türkçe konularında temeliniz yoksa veya konularda eksiğiniz varsa ALES Türkçe Konu Anlatımı ders grubunu almanızı gerekir. ALES Türkçe Konu Anlatım grubunun kullanım süresi 6 aydır. ALES Türkçe Konu Anlatım grubunun dersleri tecrübeli eğitmenlerimiz tarafından verilmektedir. Sınava yönelik etkili bir çalışma için eğitim grubu almak, kitap ile bireysel çalışma sağlamaktan daha faydalı olacaktır. ALES Türkçe Konu Anlatımı grubunun kaynakları dersin eğitmeni tarafından özgün olarak hazırlanmaktadır. Sınava Sözel alanından hazırlanıyorsanız ve Türkçe konularında temel düzeydeyseniz ALES Türkçe Konu Anlatımı ders grubunu almanız gerekir.
Güncel Dönem

ALES Türkçe Konu Anlatımı

ALES Türkçe Konu Anlatımı
Eğitimler Yakında Başlayacak

Sizin İçin Önerdiğimiz Eğitimlerimiz

Alanınız ve hedeflerinize uygun diğer kurslarımızı aşağıda inceleyebilirsiniz.

Online ALES Sayısal Deneme
Güncel Dönem

ALES Sayısal Deneme Grubu

15+ ders
30+ saat
Eğitimler Yakında Başlayacak
Online ALES Sözel Deneme
Güncel Dönem

ALES Sözel Deneme Grubu

15+ ders
30+ saat
Eğitimler Yakında Başlayacak
Online ALES Matematik Soru Çözümü
Güncel Dönem

ALES Matematik Soru Çözümü

21+ ders
42+ saat
Eğitimler Yakında Başlayacak
Online ALES Türkçe Soru Çözümü
Güncel Dönem

ALES Türkçe Soru Çözümü

21+ ders
42+ saat
Eğitimler Yakında Başlayacak
Online ALES Sözel Mantık
Güncel Dönem

ALES Sözel Mantık

10+ ders
20+ saat
Eğitimler Yakında Başlayacak
Online ALES Matematik Konu Anlatımı
Güncel Dönem

ALES Matematik Konu Anlatımı

20+ ders
60+ saat
Eğitimler Yakında Başlayacak
Online ALES Türkçe Konu Anlatımı
Güncel Dönem

ALES Türkçe Konu Anlatımı

28+ ders
28+ saat
Eğitimler Yakında Başlayacak