shape shape shape shape
Güncel Dönem

ALES Sözel Mantık

ALES Sözel Mantık grubu, ALES’e sözel alandan hazırlanan adayların sınavda karşılaşacakları mantık soruları üzerine muhakeme yeteneklerini artırmaları ve soru çözümünde hız kazanarak sınav sürelerini daha verimli kullanmalarını öğreten ALES eğitim grubudur.Tablolar oluşturma, kesin yargıları ve olasılıkları belirleme gibi adayların yanlış işaretleme ya da vakit kaybetme ihtimallerinin yüksek olduğu ALES Sözel Mantık sorularına yönelik ayrıntılı konu anlatımları ve soru çözüm teknikleri işlenmektedir.

Açıklama

Ders Bilgileri

S.S.S

Yorumlar

ALES Sözel'de Fark Yaratın
Genel olarak adayların ALES Sözel Mantık sorularında en çok zorlandıkları kısım tablo oluşturma kısmıdır. ALES Sözel Mantık grubu derslerinde öncelikle soru çeşitlerine göre tablo oluşturma teknikleri öğretilecektir. Daha sonra ise sorularda yer alan ifadelerin yorumlanması ve tablo üzerine yerleştirme teknikleri üzerinde durulacak, kesin doğru ve kesin yanlış yargıların belirlenmesi sağlanacaktır.

ALES Sözel Mantık sorularında sıralamadan dizilim şekillerine, yerleştirmeden konum belirlemeye kadar çeşitli soru tipleri bulunmaktadır. Bunlara yönelik soru çözüm aşamaları ise verilen öncüllerle soru tipinin belirlenmesi, öncüllerin yorumlanması, tabloya yerleştirilmesi ve oluşacak olasılıklara göre kesin doğru ve kesin yanlışların saptanması şeklinde yürütülecektir. Ayrıca, çıkmış soru tipleri üzerinden hızlı soru çözüm teknikleri öğretilerek adayların sınavı ve soru sistemini benimsemeleri sağlanacaktır.

ALES Sözel Mantık grubunda adaylara gerek derslerini gerekse de bireysel çalışmalarını destekleyecek, tamamıyla ALES formatına yönelik hazırlanmış özgün kaynaklar da verilecektir.

ALES Sözel Mantık grubuna dahil olabilmek için herhangi bir ön şart gerekmemektedir. Bu grup, seviyeleri ne olursa olsun ALES’e hazırlanan tüm adaylar için uygun içerik ve materyallere sahiptir. Ancak ALES’te yüksek puanlara ulaşmada grup tek başına yeterli olamayabilir. Bu yüzden, yüksek puanları hedefleyen adaylarımızın ALES Türkçe Konu Anlatımı ve ALES Türkçe Soru Çözümü gruplarına da katılmalarını tavsiye ediyoruz.
Konu İçeriği
Verilen önermelerin doğru şekilde sıralanması ve olasılıklarının belirlenmesi.
Konu İçeriği
Verilen önermelerin doğru noktalara yerleştirilmesini ve sıralamasını yapma.
Konu İçeriği
Verilen önermelerin yardımıyla sporcuların hangi spor dallarıyla ilgilendiklerini bulma ve sıralamalarının yapılması.
Konu İçeriği
Verilen önermerle kimlerin hangi yemeği yediğinin ya da masaya nasıl oturduğunun belirlenmesi.
Konu İçeriği
Verilen önermelerle kimin nerede bulunduğunun, hangi bölgeyi gezdiğinin belirlenmesi.
Konu İçeriği
Soruda verilen şekil ve bağıntıların özeliklerinin belirlenmesi, dizilimlerinin yapılması.
Konu İçeriği
Verilen önermeler üzerinden başvuran kişilerin elenmesi ve istenilen duruma kimlerin vardığının/varabildiğinin belirlenmesi.
ALES Sözel Mantık grubu içerisinde konu anlatımları ayrıntılı soru çözümleri üzerinden gerçekleştirilmektedir. Sınava Sözel alandan hazırlanıyorsanız ALES Sözel Mantık grubunu almanız gerekir. Eğitim süresi dönemlik olarak değişse de ALES Sözel Mantık grubunun eğitimleri yaklaşık 2 ay sürmektedir. Eğitmenimiz derslerde yapmanız gereken çalışmalarla ilgili bilgi vermektedir. Bu yönlendirmeleri dikkate alarak çalışmalarınızı sürdürebilirsiniz. Dolayısıyla eğitime dahil olduktan sonra dersleri düzenli olarak takip etmeniz yeterli olacaktır. Grup içerisinde tablolar oluşturma, kesin yargıları ve olasılıkları belirleme gibi adayların yanlış işaretleme ya da vakit kaybetme ihtimallerinin yüksek olduğu sorulara yönelik ayrıntılı konu anlatımları ve soru çözüm teknikleri anlatılmaktadır. ALES Sözel Mantık grubunun kaynakları tecrübeli eğitmenlerimiz tarafından özgün bir şekilde hazırlanmaktadır. ALES Sözel Mantık grubunun dersleri ve içeriği tecrübeli eğitmenleriniz tarafından hazırlanmakta ve anlatılmaktadır. ALES Sözel Mantık grubu içerisinde sınavda karşılaşacağınız sözel mantık sorularına yönelik eğitim verildiği için hazırlık sürecinde tek başına yeterli olmayacaktır. Sınava hangi alandan girecekseniz o alana yönelik çalışma paketi eğitimleri ile hazırlanmanız daha uygun olur. ALES Sözel Mantık grubunu için dışarıdan ek kaynak almanıza gerek yoktur. Ders grubu için gerekli olan bütün kaynaklar sisteminize dijital olarak eklenmektedir. Ayrıca, dijital kaynakları belirli bir ücret ile basılı olarak alabilmeniz mümkündür. ALES Sözel Mantık grubunun kaynakları her dönem sınava uygun olarak güncellenmektedir.
Güncel Dönem

ALES Sözel Mantık

ALES Sözel Mantık
Eğitimler Yakında Başlayacak

Sizin İçin Önerdiğimiz Eğitimlerimiz

Alanınız ve hedeflerinize uygun diğer kurslarımızı aşağıda inceleyebilirsiniz.

Online ALES Sayısal Deneme
Güncel Dönem

ALES Sayısal Deneme Grubu

15+ ders
30+ saat
Eğitimler Yakında Başlayacak
Online ALES Sözel Deneme
Güncel Dönem

ALES Sözel Deneme Grubu

15+ ders
30+ saat
Eğitimler Yakında Başlayacak
Online ALES Matematik Soru Çözümü
Güncel Dönem

ALES Matematik Soru Çözümü

21+ ders
42+ saat
Eğitimler Yakında Başlayacak
Online ALES Türkçe Soru Çözümü
Güncel Dönem

ALES Türkçe Soru Çözümü

21+ ders
42+ saat
Eğitimler Yakında Başlayacak
Online ALES Sözel Mantık
Güncel Dönem

ALES Sözel Mantık

10+ ders
20+ saat
Eğitimler Yakında Başlayacak
Online ALES Matematik Konu Anlatımı
Güncel Dönem

ALES Matematik Konu Anlatımı

20+ ders
60+ saat
Eğitimler Yakında Başlayacak
Online ALES Türkçe Konu Anlatımı
Güncel Dönem

ALES Türkçe Konu Anlatımı

28+ ders
28+ saat
Eğitimler Yakında Başlayacak