shape shape shape shape
Güncel Dönem

ALES Sayısal Mantık

Sayısal Mantık konuları üzerine önemli ipuçlarıyla birlikte detaylı konu anlatımlarının ve soru çözümlerinin yapıldığı online ALES eğitimidir. Katılımcıların eksiksiz bir eğitim süreci geçirerek Sayısal Mantık problemlerinde hız ve aşinalık kazanmaları hedeflenmektedir.Sıfırdan hazırlananlar ya da puanını artırmak isteyenler fark etmeksizin Sayısal Mantık sorularında kendini geliştirmek isteyen herkesin katılabileceği ALES Sayısal Mantık grubu, hem ders içeriği ve ödevler hem de yardımcı kaynaklarıyla birlikte hedeflediğiniz puanlara ulaşmanızda sizlere destek olacaktır.

Açıklama

Ders Bilgileri

S.S.S

Yorumlar

ALES Sayısal'da Fark Yaratın
ALES Sayısal Mantık grubu, adayların ALES Sayısal bölümünde karşılaşacakları mantık sorularını hızlı ve doğru bir biçimde çözebilmeleri için çeşitli yöntemlerin öğretildiği ve bolca pratik yaparak bu mantık konuları üzerinde aşinalığın kazandırıldığı özel bir ALES eğitim grubudur.

ALES’e daha önce hiç girmemiş ya da girip de düşük puan alan ve hedeflerine ulaşamayan katılımcılarımız için hazırladığımız ALES Sayısal Mantık grubunda, şekiller ve sayılar arasındaki ilişkileri bulmadan sayı dizileri ve şifrelemeye kadar ALES’te karşılaşılabilecek tüm mantık konuları örnek soru çözümleri ile birlikte detaylıca ele alınmaktadır. Konu anlatımlarının hemen sonrasında ise eğitmenimiz ALES Sayısal testlerinde çıkmış ve çıkabilecek bolca mantık sorusu üzerinden, soruların çözüm yöntemlerine ve inceliklerine yönelik pratik bilgiler verecektir. Ayrıca, derslerde verilecek ödevlere ek olarak, tüm konu ve soru anlatımlarının bitiminin ardından yapılacak genel tekrar dersleri ile katılımcılarımızın ALES Sayısal Mantık konularını ve soru çözüm yöntemlerini eksiksiz şekilde öğrenmesi sağlanacaktır.

ALES Sayısal Mantık grubuna dahil olan katılımcılarımıza, online eğitimlerinde ve bireysel çalışmalarında yararlanabilecekleri, özgün ve zengin içeriklere sahip ALES Sayısal Mantık Konu Anlatımı ve ALES Sayısal Mantık Genel Tekrar Soruları kitapları da ücretsiz verilmektedir. Ayrıca, ALES Sayısal Mantık grubu her ne kadar mantık sorularının çözümünü eksiksiz bir şekilde öğretmiş olsa da sınavdan yüksek puanlar alma noktasında tek başına yeterli değildir. Bu yüzden, ALES Matematik Konu Anlatımı ve ALES Geometri grupları ile desteklenmesi gerekmektedir.
1. Ünite
Bu konu başlığı altında; birbiri ile ilişkili verilen şekillerdeki bağıntıyı çözüp sorulan sorudaki bağıntıya uygulamayı öğreneceğiz.
2. Ünite
Bu konu başlığı altında; birbiri ile ilişkili verilen sayılardaki bağıntıyı çözüp sorulan soruda bağıntıya uygulamayı öğreneceğiz.
3. Ünite
Bu konu başlığı altında; verilen bir şeklin seçeneklerdeki hangi parçalardan oluşacağını öğreneceğiz.
4. Ünite
Bu konu başlığı altında; verilen üç boyutlu şeklin açılımını ve katlanıp kesilen şekillerin açılmış hallerini öğreneceğiz.
5. Ünite
Bu konu başlığı altında; verilen şeklin içinde istenen türdeki parçaları saymayı öğreneceğiz.
6. Ünite
Bu konu başlığı altında; verilen şeklin herhangi bir yönden görünüşünde çıkan resmi görmeyi öğreneceğiz.
7. Ünite
Bu konu başlığı altında; matematikte diziler diye adlandırılan konuyu ayrıntıyla öğreneceğiz.
8. Ünite
Bu konu başlığı altında; sorularda verilen harfler, sayılar ve şekillerle verilen şifreleme yöntemini bulup sorulan soruda uygulamayı öğreneceğiz.
ALES Sayısal Mantık grubunda, şekiller ve sayılar arasındaki ilişkileri bulmadan sayı dizileri ve şifrelemeye kadar ALES’te karşılaşılabilecek tüm mantık konuları örnek soru çözümleri ile birlikte ele alınmaktadır. Bu grubu tamamlayarak sınavda karşılaşacağınız sayısal mantık sorularının çözümünde hakimiyet kazanabilirsiniz. Sınava sözel alanından hazırlanacaksanız kendi alanınıza yönelik eğitimleri almanız daha uygun olacaktır. Fakat hedef puanınız yüksekse ve sınavda sayısal mantık sorularını çözecekseniz bu grubu alabilirisiniz. ALES Sayısal Mantık grubunun dersleri tecrübeli eğitmenlerimiz tarafından özgün içerikler kullanılarak anlatılmaktadır. ALES Sayısal Mantık grubunun kaynakları dersin eğitmeni tarafından hazırlanmaktadır. Eğitmenimiz derslerde yapmanız gereken çalışmalarla ilgili bilgi vermektedir. Bu yönlendirmeleri dikkate alarak çalışmalarınızı sürdürebilirsiniz. Eğitime dahil olduktan sonra dersleri düzenli olarak takip etmeniz yeterli olacaktır. ALES Sayısal Mantık grubu içerisinde sınavda karşılaşacağınız sayısal mantık sorularına yönelik eğitim verildiği için hazırlık sürecinizde tek başına yeterli olmayacaktır. Sınava hangi alandan girecekseniz o alana yönelik çalışma paketi eğitimleri ile hazırlanmanız daha uygun olur. ALES Sayısal Mantık grubunun dersleri yaklaşık olarak 2 ay sürmektedir. ALES Sayısal Mantık grubunu aldığınızda gerekli bütün içerik sisteminize dijital olarak yüklenmektedir. Bu nedenle ek kaynak almanıza gerek yoktur. Ayrıca, belirli bir ücret ile dijital kaynakların basılı halini de satın alabilirsiniz. ALES Sayısal Mantık grubunun kaynakları her dönem sınavla uyumlu olarak güncellenmektedir.
Güncel Dönem

ALES Sayısal Mantık

ALES Sayısal Mantık
Eğitimler Yakında Başlayacak

Sizin İçin Önerdiğimiz Eğitimlerimiz

Alanınız ve hedeflerinize uygun diğer kurslarımızı aşağıda inceleyebilirsiniz.

Online ALES Sayısal Deneme
Güncel Dönem

ALES Sayısal Deneme Grubu

15+ ders
30+ saat
Eğitimler Yakında Başlayacak
Online ALES Sözel Deneme
Güncel Dönem

ALES Sözel Deneme Grubu

15+ ders
30+ saat
Eğitimler Yakında Başlayacak
Online ALES Matematik Soru Çözümü
Güncel Dönem

ALES Matematik Soru Çözümü

21+ ders
42+ saat
Eğitimler Yakında Başlayacak
Online ALES Türkçe Soru Çözümü
Güncel Dönem

ALES Türkçe Soru Çözümü

21+ ders
42+ saat
Eğitimler Yakında Başlayacak
Online ALES Sözel Mantık
Güncel Dönem

ALES Sözel Mantık

10+ ders
20+ saat
Eğitimler Yakında Başlayacak
Online ALES Matematik Konu Anlatımı
Güncel Dönem

ALES Matematik Konu Anlatımı

20+ ders
60+ saat
Eğitimler Yakında Başlayacak
Online ALES Türkçe Konu Anlatımı
Güncel Dönem

ALES Türkçe Konu Anlatımı

28+ ders
28+ saat
Eğitimler Yakında Başlayacak