ALES Ful Çalışma Paketi

ALES Ful Çalışma Paketi, ALES’e hazırlanan ancak hem Sayısal hem de Sözel alana yönelik eksiklerini detaylı soru ve deneme çözümleri ile birlikte yapılacak soru tipi analizleriyle gidermek isteyen adaylarımız için tüm eğitimlerimizin tek bir yerde buluştuğu ALES çalışma paketidir.

Soru çözüm ve deneme dersleri üzerinden hem konu eksiklerinizi giderebileceğiniz hem de mevcut bilgilerinizi pekiştirme fırsatı bulabileceğiniz ALES Ful Çalışma Paketi ile sınava yönelik hız ve deneyim kazanarak hedeflediğiniz puanlara ulaşmanız için eksiksiz bir hazırlık sürece sağlanmaktadır.
ALES Ful Çalışma Paketi
Matematik ve Türkçe Konu Anlatımı
92 Saat Ders
ALES Ful Çalışma Paketine Katılan Herkese
ALES Matematik ve ALES Türkçe Konu Anlatımı Hediye!
Açıklama
Derste ne öğreneceksiniz?
S.S.S
Yorumlar
ALES'te Fark Yaratın
ALES Ful Çalışma Paketi, içeriğinde yer alan ALES Sayısal ve ALES Sözel eğitimleriyle katılımcılarının tüm alanlardan yüksek puanlarla ayrılabilmesi noktasında onlara yoğun bir ALES hazırlık süreci sunmaktadır.

ALES Matematik Soru Çözümü ve ALES Türkçe Soru Çözümü dersleri, katılımcılarımızın Matematik ve Türkçe alanlarına yönelik mevcut bilgi düzeylerini artırmalarına ve derslerde yapılacak soru tipi analizleri ile soru çözümü noktasında daha üst seviyelere çıkmalarına yardımcı olmaktadır.

Yine bol soru çözümü yapacakları ALES Sayısal Deneme ve ALES Sözel Deneme dersleri de katılımcılarımızın Sayısal ve Sözel testleri üzerine öğrendiklerini olabildiğince pekiştirerek gerçek sınava yönelik hız ve aşinalık kazanmaları ve daha yüksek puanlara ulaşmaları noktasında onlara destek olmaktadır.

ALES Sayısal Mantık ve ALES Sözel Mantık derslerimizde ise adayların bir hayli zorluk yaşayabildiği ALES Mantık soruları üzerine önemli püf noktaları ve soru çözüm teknikleri öğretilmekte, katılımcılarımızın bu sorular üzerinde hem hız kazanmaları hem de doğru sayılarını artırmaları sağlanacak ayrıntılı soru pratikleri gerçekleştirilmektedir.

Ayrıca, ALES Ful Çalışma Paketi’ne dahil olan katılımcılarımızın online eğitimlerinde ihtiyaç duyacakları tüm dijital materyaller ücretsiz olarak bireysel eğitim platformlarına yüklenmektedir.

ALES’e kimler başvuru yapabilir?

Detayları görüntülemek için tıklayınız.
ALES’e bir lisans programından mezun olabilecek durumda iseniz ya da zaten mezun durumdaysanız başvurabilirsiniz. Yurt dışında lisans eğitimi gördüyseniz denklik belgeniz bulunması şartıyla başvurabilirsiniz.

ALES yılda kaç kez yapılıyor?

Detayları görüntülemek için tıklayınız.
Akademik Personel ve Lisansüstü Eğitimi Giriş Sınavı (ALES) 2018 yılı itibariyle yılda üç kez yapılan bir sınavdır.

ALES’e nasıl başvuru yapabilirim?

Detayları görüntülemek için tıklayınız.
ÖSYM tarafından açıklanan başvuru süresi boyunca ais.osym.gov.tr adresinden başvurularını yapabilirsiniz.

ALES’in sınav ücreti ne kadar?

Detayları görüntülemek için tıklayınız.
ALES ücretleri ÖSYM tarafından belirlenmekte olup yıldan yıla değişiklik gösterebilmektedir. Örneğin, 2021 ALES/1 için başvuru ücreti 145 TL olarak belirlenmiştir.

ALES nerelerde yapılıyor?

Detayları görüntülemek için tıklayınız.
ALES, Türkiye’nin 81 ilinde yapılan bir sınavdır. Ayrıca KKTC-Lefkoşa ve Kırgızistan-Bişkek’te de gerçekleştirilecek ALES’ler vardır.

ALES’te kaç test vardır?

Detayları görüntülemek için tıklayınız.
ALES’te Sözel Testi ve Sayısal Testi olmak üzere iki test vardır.

ALES kaç sorudan oluşuyor?

Detayları görüntülemek için tıklayınız.
ALES 50 sözel (Sözel Testi) , 50 sayısal (Sayısal Testi) olmak üzere toplam 100 sorudan oluşuyor.

ALES puan türleri nelerdir?

Detayları görüntülemek için tıklayınız.
ALES’te sözel, sayısal ve eşit ağırlık olmak üzere üç puan tipi vardır.

ALES puanı nerelerde kullanılır?

Detayları görüntülemek için tıklayınız.
Akademik Personel ve Lisansüstü Eğitimi Giriş Sınavı (ALES) puanı, lisansüstü eğitimde, mühendislik tamamlama programlarında, resmi ve burslu statüde lisansüstü eğitim almak için yurt dışına gönderilecek öğrencilerin seçiminde, yükseköğretim kurumlarında öğretim görevlisi, araştırma görevlisi, okutman, uzman, çevirici ve eğitim öğretim planlamacısı kadrolarına başvurularda kullanılır. Bunun yanında ALES puanı, ilgili kurumlar tarafından istendiği takdirde yüksek lisans ve doktora öğrencilerinin kamu ve özel kuruluşlara burs başvurularında veya çeşitli kadro alımlarında kullanılabilir.

ALES’in geçerlilik süresi ne kadar?

Detayları görüntülemek için tıklayınız.
ALES’in geçerlilik süresi, sınav sonucunun açıklandığı tarihten itibaren 5 yıldır.

Çalışma paketinin eğitim içeriği ders gruplarından farklı mı?

Detayları görüntülemek için tıklayınız.
Ders grupları ile Çalışma paketlerinin eğitim içeriği farklı değildir. Sadece Çalışma paketinde ihtiyacınız olan bütün eğitimleri bir arada almış olursunuz.

Çalışma paketinin eğitim süresi ne kadar?

Detayları görüntülemek için tıklayınız.
Çalışma paketi eğitimlerinize ve içeriklerine dersler başladığı tarihten itibaren 6 ay süre ile erişim sağlayabilirsiniz.

Alanım eşit ağırlık hangi çalışma paketini almalıyım?

Detayları görüntülemek için tıklayınız.
Eşit ağırlık alanı için hem sözel hem de sayısal eğitimlerinin yer aldığı ALES Ful Çalışma Paketi’ni almanız uygun olur.

ALES Ful Çalışma Paketi İçeriğinde Neler Var?

Detayları görüntülemek için tıklayınız.
ALES Ful Çalışma Paketi, Matematik Soru Çözümü, Sayısal Deneme, Sayısal Mantık, Türkçe Soru Çözümü, Sözel Deneme ve Sözel Mantık ders gruplarını içermektedir.

ALES Ful Çalışma Paketi'nin Avantajları Nelerdir?

Detayları görüntülemek için tıklayınız.
ALES Ful Çalışma Paketi ile Matematik Soru Çözümü, Sayısal Deneme, Sayısal Mantık, Türkçe Soru Çözümü, Sözel Deneme ve Sözel Mantık ders gruplarına tek bir pakette çok daha indirimli şekilde katılabilirsiniz.

Neden ALES Ful Çalışma Paketi'ni Almalıyım?

Detayları görüntülemek için tıklayınız.
ALES Ful Çalışma Paketi’ni alarak sayısal ve sözel alana yönelik ihtiyaç duyacağınız bütün içeriklere tek bir paket içerisinde sahip olursunuz. Ayrıca, bu paket ile sınava hazırlık sürecinde çok yönlü ve sistemli bir şekilde çalışabilirsiniz.

Sizin İçin Önerdiğimiz Eğitimlerimiz

Alanınız ve hedeflerinize uygun diğer kurslarımızı aşağıda inceleyebilirsiniz.